Blog 

DERS ÇALIŞAMIYORSAN BU YAZI TAM SANA GÖRE!

2019 Tayfa’da halen daha ders çalışamıyorum diyenler var. Çalışsam da düzeni oturtamadım, verimli çalışmıyorum gibi hissediyorum diyenler var. O zaman bir an önce çözüm üretmeliyiz!

 

  • Güne ne kadar erken başlarsan ders çalışmak için de o kadar zamanın kalır. Ayrıca erkan kalkarsanız daha dinç olursunuz.

 

  • Güne her zaman PARAGRAF çözerek başla! Düzenli olarak her gün 25-30 paragraf sorusu çözmeniz sizin için çok faydalı olacaktır!

 

  • Düzenli ders çalışmaya alışık birisi değilseniz bir anda 4-5 saat ders çalışmaya çalışmayın. Büyük ihtimalle bunu başaramayacaksınızdır. Kademe kademe çalışma sürenizi arttırın. Çalışmalarınızı etütlere bölün. 40 dakikalık etütlerin ardından 10-15 dakika mola yeterli olacaktır.

 

 

  • Ders çalışırken dikkatinizi çok dağıtacak her türlü nesneyi odanızdan uzak tutun. Özellikle telefon, televizyon gibi direkt dikkatinizi dağıtacak her şeyi uzak tutun.

 

 

  • Ders çalışırken motivasyonunuz kırılabilir, moraliniz bozulabilir. Bu durumlarda hedefinizi hatırlayın. Neden çalışmaya başladığınızı unutmayın. Bir amaç için çalışmaya başladınız ve bu amaç için 1 senenizi feda edeceksiniz. Sonrasında ise hayallerinizin peşinden yeni bir aşamaya ÜNİVERSİTEYE adım atacaksınız!

 

 

DOĞUKAN GÜR (@osym7bizi)

Eğitim Koçu

 

 


 

BENZER YAZI:  MATEMATİK ÇALIŞMA TAKTİKLERİ

Bunları Okudunuz Mu ?

One Thought to “DERS ÇALIŞAMIYORSAN BU YAZI TAM SANA GÖRE!”

  1. Şeniz

    Kpss için çalışmam. Lazim internete te önemli ozwt olmuş cografyaciktii aldım onu okuyorum

Leave a Comment