Blog 

KONYA’DA ÜNİVERSİTE OKUMAK

 • UYARI: Bu konu herkese göre değişir lütfen bunu göze alarak okuyunuz.
  Ankara’dan sonra başlarda oldukça sıkıcı geldi. Öncelikle bunu itiraf ediyorum. Evden ilk defa ayrıldığım için hızlı trenle sürekli eve gidiyordum. Alışma sürecimi daha da zorladı. Şimdi dönüp baktığımda tebessüm ediyorum 😅
  İlk 5-6 aydan sonra hem okula hem derslere hem de şehire alıştım.
  Forumlarda sürekli okuyordum. Önyargılı geldim ama kötü bir deneyim yaşadığımı hatırlamıyorum. Merkezden uzak olmasının etkisi olabilir denk gelmememde. 🎭🎼 SOSYAL HAYAT: Çok eğlenceli aşırı sosyal bir şehir değil fakat iş sizde bitiyor. Sakin bir şehir. Hem derslerime çalışıyım hem de geziyim diyorsanız size göre. Topluluklarda rol alabilir, arkadaşlarınızla şehri keşfedebilirsiniz. Kampüste tiyatro düzenleyen topluluklardan bilet alabilirsiniz oldukça uygundur. Siz de isterseniz katılabilirsiniz. Kampüste gökkuşağı ve keykubat köşkünde yemek yiyebilir, kahve içebilirsiniz. Konumundan dolayı haftasonu turlara gidebilirsiniz. Yine uygun fiyatlı oluyor öğrencilere. Kampüsün yanında yer alan Bosna Mahallesinde öğrencilerin vakit geçirdiği cafeler var. Bosna dışında tramvay ile rahatça ulaşabileceğiniz avmler mevcut. (Kentplaza,kule..) Sille’yi, Japon Parkını, Meram’ı, Kelebekler Vadisini araştırın. Gezecek yer çok aslında. 🏘 KONAKLAMA:Okulun yanında Bosna Mahallesi var. Nüfusun çoğu öğrenci. En büyük öğrenci mahallesi olarak geçiyor diye biliyorum. Ev kiralayabilirsiniz. Özel/ devlet yurtları da mevcut Bosna içinde.
  🚃🚲🚎 ULAŞIM: Konya’da en sevdiğim şeylerden biri ulaşım rahatlığı. Ankara’dan sonra çok basit geldi. Tüm şehri saran çook geniş bisiklet yolları var. Düz olduğu için şehir bisiklet kullanımı yaygın. İsterseniz kiralayabiliyorsunuz. Tramvay ile merkeze 1-1.5 saatte gidebilirsiniz. Ayrıca kampüsün içinden de tramvay geçiyor. Fakültenizin önünde iniyorsunuz. Kampüs içi ulaşımda da büyük rahatlık. Öğrenci kartınızı tramvaya ve otobüse binerken kullanıyorsunuz. 1.55₺ öğrenci, 2.10₺ tam. İndirimli Elkarta(yani öğrenci kartı)  90 TL karşılığında abonman özelliği yükleterek, Konya merkezde bulunan otobüs ve tramvaylarda 30 gün boyunca sınırsız sayıda seyahat edebilirsiniz.
  Hızlı Tren olanağı güzel. Otogar da çok uzak değil. 💸 ucuz mu pahalı mı sorusuna gelince Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerden gelenler için bence uygun kalacaktır. Şikayet edeni duymadım pahalılık konusunda.
  KENDİ DENEYİMLERİM BUNLAR. BAŞTA BELİRTTİĞİM GİBİ KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞİR. EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZİ YORUMA YAZABİLİRSİNİZ.
  Teşekkürler 🧡
  instagram: ambrosiasdaily
BENZER YAZI:  YENİ ÜNİVERSİTELER RESMİ GAZETEDE(06.07.2018)

Bunları Okudunuz Mu ?

One Thought to “KONYA’DA ÜNİVERSİTE OKUMAK”

 1. Nur

  Necmettin erbakan üniversitesi ilahiyat ve eğitim fakültesinde okuyanlar Daha avantajlı konumda. Hem çarşıya yakın ve çarşıdan okula olan mesafe çok değil. Mevlana olmak üzere birçok tarihi yere yakınlığı mevcut. Tek ve büyük sorun kyk yurtlarının Selçuklu da olması yolda vakit kaybetmek istemeyenler yakın civarda olan özel yurtlarda veya öğrenci evinde kalmak mecburiyetinde.

Leave a Comment